Studia dzienne czy zaoczne – które wybrać?

Studia dzienne czy zaoczne – to pytanie nasuwa się zwykle na myśl każdemu maturzyście tuż po wybraniu kierunku studiów i uczelni.
Ciężko tutaj wskazać lepszy wybór – wszystko zależy od naszych indywidualnych wymagań i predyspozycji.

Studia dzienne – dlaczego tak, dlaczego nie?
Studiowanie dzienne na państwowej uczelni ma niewątpliwie mnóstwo zalet – przede wszystkim jest darmowe (w większości przypadków). Daje możliwość na poznanie wielu nowych ludzi, zawarcie znajomości (czego już w takim stopniu nie doświadczymy na studiach zaocznych). Warto także zaznaczyć, że u większości pracodawców ten typ studiów jest zdecydowanie bardziej mile widziany. Niestety, studiowanie dzienne jest czasochłonne i raczej nie pozwala na podjęcie pracy w celach zarobkowych.

Wczesna edukacja dziecka. O czym pamiętać?

Studia zaoczne – dlaczego tak, dlaczego nie?
Studiowanie zaoczne daje nam dużo wolnego czasu (studiujemy w weekendy, dni robocze mamy wolne), który wykorzystać możemy na pracę. Warto podkreślić, że praca podczas studiów może mieć nie tylko charakter zarobkowy, lecz dzięki temu możemy zdobywać nowe doświadczenie w branży (które będzie uzupełniać wiedzę zdobytą na studiach). Największą wadą tego typu studiowania są stosunkowo wysokie opłaty za naukę.

One thought on “Studia dzienne czy zaoczne – które wybrać?

Dodaj komentarz