Wola na turystycznej mapie Warszawy – nie możesz jej pominąć!

Wola to jedna z najszybciej rozwijających się dzielnic Warszawy. Niemal każdego roku przybywa tutaj biurowców czy nowoczesnych osiedli mieszkalnych. Siedzibę lub oddział ma tutaj wiele międzynarodowych przedsiębiorstw, które działają w stolicy Polski. Dzielnica ta staje się równocześnie atrakcyjnym obszarem rozrywkowym i kulturalnym. Dlaczego Wola przyciąga spojrzenia nie tylko biznesmenów czy mieszkańców, ale także turystów?

Wolskie kontrasty w krajobrazie

Dawniej na warszawskiej Woli działało mnóstwo fabryk i zakładów przemysłowych, które decydowały o specyficznym klimacie dzielnicy. Choć podczas wojny większość zabudowań została zrównana z ziemią, współcześnie wciąż można spotkać tu opuszczone budynki fabryczne, spomiędzy których wychylają się w niebo nowoczesne biurowce. W XIX wielu Wola była w końcu mekką rzemieślników i kupców. Obecnie przeobrażono ją w atrakcyjny obszar biznesowy dla przedsiębiorstw i korporacji z całego świata.

Na Woli nie można się nudzić! Rozrywka, kultura i sztuka dla każdego

Mieszkańcy Warszawy chętnie przyjeżdżają na Wolę wieczorami, ponieważ działa tutaj szereg restauracji, pubów czy klubów, w których życie towarzyskie toczy się do rana. Mieszczą się tutaj również liczne instytucje kulturalne, m.in. Muzeum Powstania Warszawskiego, które jest nie lada gratką dla każdego gościa zainteresowanego historią stolicy i jej znaczenia dla całego kraju. Podobnie jak Cmentarz Powązkowski.

Nie da się ukryć, że na Woli zadbano o komfort i wygodę pod każdym względem, także pod względem infrastruktury komunikacyjnej. Poza metrem, tramwajem czy autobusem, bez problemu możesz wybrać się na Wolę także własnym samochodem i na czas zwiedzania zostawić go w bezpiecznym miejscu – do dyspozycji masz m.in. strzeżony podziemny parking. Wronia to ulica, której powinieneś szukać na mapie, jeśli chcesz z niego skorzystać.

Jak korzystać ze strzeżonego parkingu na Woli?

Parking mieści się na terenie Browarów Warszawskich i obsługuje go grupa Interparking. Jeśli przyjeżdżasz do Warszawy z daleka i chcesz mieć pewność, że miejsce postojowe będzie na Ciebie czekać, możesz zarezerwować je online z wyprzedzeniem. Oczywiście nie jest to obowiązek. Parking strzeżony na Woli pomieści 200 pojazdów, więc nie powinieneś mieć problemu ze znalezieniem dogodnego miejsca dla siebie nawet bez wcześniejszej rezerwacji.