O studiach podyplomowych zazwyczaj mówi się, że jest to opłacalna inwestycja w przyszłość. Ukończenie podyplomówki znacznie zwiększa szanse na zdobycie wymarzonego zatrudnienia. Ten typ kształcenia jest chętnie wybierany zarówno przez świeżo upieczonych absolwentów studiów wyższych, jak i przez osoby aktywne zawodowo od kilku lat.
Dla kogo przeznaczone są studia podyplomowe?
Studia podyplomowe mogą rozpocząć osoby, które zdobyły tytuł licencjata, inżyniera bądź magistra. Z oferty studiów podyplomowych korzystają przede wszystkim kandydaci, którzy pragną się rozwijać, zdobyć nowe umiejętności lub zmienić swoje kwalifikacje. To osoby ambitne, które nieustannie poszukują dla siebie nowych wyzwań. Studia podyplomowe w wielu sytuacjach traktowane są jako przepustka do zmiany zawodu lub okazja do uzyskania awansu zawodowego.
Na co trzeba zwrócić uwagę przy wyborze studiów podyplomowych?
Po pierwsze, absolwent musi wybrać dla siebie odpowiedni kierunek. Przy podejmowaniu decyzji należy wziąć pod uwagę umiejętności oraz uprawnienia, które uzyskamy po ukończeniu studiów podyplomowych. Kluczowym aspektem przy wyborze podyplomówki jest rodzaj uczelni. Warto wybierać takie placówki, które cieszą się dobrą opinią, ponieważ wówczas zyskujemy w oczach przyszłego pracodawcy. Istotny jest tutaj także program studiów, czyli tematyka, oferowane przedmioty, forma prowadzonych zajęć oraz kadra wykładowcza.
Jaki kierunek studiów podyplomowych wybrać?
Najlepszym rozwiązaniem będzie wybór takiego kierunku studiów podyplomowych, który będzie w sobie łączyć zagadnienia z różnych dziedzin. Do przyszłościowych i chętnie wybieranych przez studentów kierunków zalicza się te o charakterze biznesowym, kierunki pedagogiczne i medyczne. Wybierając kierunek studiów podyplomowych, warto wziąć pod uwagę zmianę sposobu wykonywania pracy w ciągu najbliższych lat. Coraz więcej firm stawia na automatyzację pracy, więc wielu pracowników niedługo zostanie zastąpionych przez komputery. W związku z tą rewolucją powstają nowe zawody, z którymi opłaca się związać swoją przyszłość. Pracodawcy poszukują głównie specjalistów poruszających się swobodnie w najnowszych technologiach, inżynierów oraz matematyków.
Jaką uczelnię wybrać na studia podyplomowe?
Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie uważana jest z najlepszą niepubliczną uczelnię o profilu techniczno-artystycznym w Polsce. Dla absolwentów studiów licencjackich, inżynierskich lub magisterskich stworzyła ciekawe i przyszłościowe kierunki studiów podyplomowych. Oferta skierowana jest do osób, którym zależy na nieustannym rozwoju i zdobywaniu specjalistycznej wiedzy. Kandydaci mogą wybierać spośród następujących kierunków studiów podyplomowych:
- Projektowanie Ogrodów i Zieleni we Wnętrzach,
- Urbanistyka i Planowanie Przestrzeni,
- Aranżacja Wnętrz,
- BIM – Building Information Modeling,
- Zarządzanie Nieruchomościami – Property Management,
- Samodzielny Koordynator Medyczny,
- Samorządowy Manager Energii,
- Zarządzanie Podmiotem Leczniczym,
- Ergonomia, Bezpieczeństwo i Higiena Pracy.