Na czym polega pisanie prac licencjackich na zamówienie?

Obecnie wiele firm specjalizuje się w pisaniu różnego rodzaju prac dyplomowych, artykułów i opracowań naukowych. Takie firmy oferują swoje usługi przede wszystkim studentom. Na czym polega pisanie prac na zamówienie i jak przebiega współpraca?

Współpraca krok po kroku

Pisanie prac magisterskich to odpowiedź na potrzeby studentów, którzy często łączą naukę z pracą zawodową oraz innymi obowiązkami, a tym samym nie zawsze mają czas na tworzenie tez naukowych. W takiej sytuacji doskonałym rozwiązaniem jest nawiązanie współpracy z profesjonalną firmą z doświadczeniem. Pisanie prac staje się znacznie łatwiejszym i prostszym zadaniem. Przebieg współpracy jest bardzo intuicyjny i dopasowany do potrzeb klientów i prezentuje się następująco:

  • Ustalenie zakresu zadań, na przykład pisanie prac licencjackich lub magisterskich, korekta dotychczasowo stworzonych treści, a także opracowanie narzędzia badawczego oraz metodologii badań. Konkretne zadania dla danego redaktora zależą od potrzeb studenta oraz wymagań danej uczelni i kierunku. 
  • Wycena zlecenia na podstawie szczegółów przesłanych przez klienta. W tym momencie powinna nastąpić akceptacja wyliczonej kwoty, a specjalista może zająć się pracą. 
  • Wpłata części kwoty przez klienta.
  • Wstępna realizacja, czyli wykonanie pierwszej części zlecenia, na przykład tylko jednego lub dwóch rozdziałów teoretycznych. Klient może od razu zgłosić pewne uwagi lub zastrzeżenia, albo od razu zaakceptować stworzoną pracę. 
  • Realizacja całościowa, dzięki czemu powstaje praca, zgodnie z umówionymi wcześniej wytycznymi i szczegółami. 
  • Finalizacja zlecenia, a także wpłata pozostałej części kwoty przez klienta. Po otrzymaniu środków, klient otrzymuje całą pracę.

Cały proces jest więc skoncentrowany na dwustronnej komunikacji, dzięki czemu praca prezentuje się dokładnie tak jak oczekiwał tego klient. Wszystkie teksty pisane są w sposób profesjonalny przez osoby doświadczone i z odpowiednim wykształceniem oraz wysokim poziomem wiedzy. W ten sposób klienci mogą mieć pewność, że ich prace dyplomowe będą najwyższej jakości i spełnią oczekiwania promotora i recenzentów, a także będą dopasowane do wytycznych danej uczelni. 

Terminy realizacji i ceny

Konkretne terminy realizacji są ustalane na podstawie porozumień z klientem. Możliwa jest również praca ekspresowa w ramach jednego z trzech trybów, tj. 24h, 48h i 72h. Takie rozwiązanie sprawdza się idealnie w sytuacji, gdy student nie ma już czasu na pisanie pracy i zastanawianie się nad wszystkimi detalami. Na cenę wpływa wiele czynników, do których można zakwalifikować między innymi tematykę i zakres pracy (teoretyczny lub empiryczny), długość danego opracowania naukowego, dodatkowe elementy, czas na realizację zlecenia, język pracy, a także stopień trudności i zaawansowania. Szczególne znaczenie ma właśnie kwestia czasu, ponieważ w przypadku zleceń ekspresowych doliczany jest pewien procent do całej kwoty.