Jak walczyć z wrastającymi włoskami?

Zjawisko wrastających włosków to częsty wynik depilacji, który najczęściej dotyczy kobiet. Jak walczyć z wrastającymi włosami, a przy tym jak poprawić kondycję skóry? Podpowiadamy.

Wrastające włosy

Jedną z głównych przyczyn zjawiska jakim jest wrastanie włosków jest korzystanie z zabiegów depilacji woskiem, depilatora czy pasty cukrowej. Wszystkie wymienione metody skutecznie osłabiają włoski przyczyniając się do utrudnienia przedostania się łodygi włosa na powierzchnię naskórka.

Regularne stosowanie jednej z metod wyrywania włosków przez długi czasu może doprowadzić do pogorszenia kondycji skóry. W takiej sytuacji warto zrezygnować z metod wyrywania włosów na rzecz ich golenia czyli tradycyjnej maszynki. Takie działanie przyczyni się do wzmocnienia struktury włosów, dzięki czemu odzyskają siłę do przebicia się przez warstwy naskórka.

Jak zapobiegać wrastaniu włosów?

Jedną z najlepszych metod zapobiegających zjawisku wrastania włosków są zabiegi depilacji laserowej czyli metody trwałego usuwania niechcianego owłosienia. Depilacja laserowa we Wrocławiu i Warszawie nie tylko przyczynia się do redukcji włosów i zapewnienia efektu całkowicie gładkiej skóry, ale również wpływa na poprawę jej kondycji.

Oznacza to, że depilacja laserowa leczy skórę z problemów jakim jest zjawisko wrastania włosków, podrażnień po goleniu czy zapalenia mieszków włosowych.

Dzięki regularnemu wykonywaniu zabiegów depilacji laserowej włosy nie tylko redukują się, ale również zostaje spowolniony ich proces wzrostu. Na skutek tego dochodzi do rzadszego korzystania z domowych metod depilacji, co w dużym stopniu wpływa na proces regeneracji skóry, a przez to jej właściwy wygląd.

Wskazania do zabiegu

Wśród wskazań do zabiegu jakim jest depilacja laserowa ciała wyróżnia się:

  • wrastające włoski;

  • podrażnienia po tradycyjnych metodach depilacji (maszynka do golenia, wosk, depilator, krem do depilacji);

  • zapalenia mieszków włosowych;

  • hirsutyzm (zaburzenia hormonalne objawiające się występowaniem owłosienia u kobiet w miejscach typowo męskich tj. broda, wąsik, baczki, okolica brodawek sutkowych, lędźwia, linia brzucha;

  • względy estetyczne i chęć pozbycia się niechcianego owłosienia.

Przeciwwskazania

znamiona skórne;
– tatuaże
w miejscu zabiegu;
– infekcja bakteryjna lub wirusowa (np. aktywna opryszczka);
– doustn
e retinoidy – aby wykonać zabieg, musi minąć 6 miesięcy od zakończenia leczenia;

– ciąża i karmienie piersią;
– stosowanie maści z retinolem (retinoidów miejscowych) w miejscu wykonania zabiegu – aby wykonać zabieg, musi minąć miesiąc od zakończenia leczenia;
– epilepsja (padaczka);
– cukrzyca;
– gorączka;
– leki fotouczulające, zioła fotouczulające (retinoidy, antybiotyki, dziurawiec, nagietek, szałwia, arcydzięgiel);
– choroby dermatologiczne skóry np: fotodermatozy, skłonności do przebarwień;
– nadwrażliwość na substancje wybielające;
– choroby autoimmunologiczne: np.toczeń, twardzina, bielactwo, łuszczyca;
– infekcja w okolicy zabiegu;
– choroby psychiczne;
– choroby układu nerwowego.

Podsumowanie

Depilacja całego ciała Warszawa to doskonała forma profilaktyki zjawiska wrastania włosów, a także sposób leczenia skóry z tego rodzaju problemów. Stanowi ona nie tylko metodę depilacji zapewniającą efekt gładkiej i zadbanej skóry na lata, ale również skuteczne rozwiązanie w sytuacjach trudnych dolegliwości dermatologicznych.