Sztuczna trawa ma sens

Piękny trawnik jest marzeniem każdego z nas. A co jeśli możesz go uzyskać, nie martwiąc się przy tym ewentualną suszą lub koniecznością znalezienia kogoś, kto skosi trawnik podczas wakacyjnego wyjazdu?

Jak stworzyć piękny, niewymagający ogród?

Założenie trawnika naturalnego jest zadaniem dość wymagającym. Niezbędne jest odpowiednie przygotowanie podłoża (m.in. usunięcie wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń – dużych kamieni czy śmieci pobudowlanych), zadbanie o nawiezienie żyznej gleby, wyrównanie terenu, zasianie trawy, a potem zadbanie o odpowiednie warunki dla jej wzrostu. Niestety, nawet po podjęciu tych wszystkich czynności może okazać się, że ogród nie będzie prezentował się tak, jak sobie tego życzysz. Zdarza się, że ptaki wyjadają niezabezpieczone ziarna, w związku z czym trawnik wyrasta nierównomiernie. Bywa również tak, że mieszanka trawnikowa leżała na magazynie tak długo, że ostatecznie tylko część ziaren wykiełkowała.

Nawet jeśli naturalny trawnik się przyjmie, przez pierwszych kilka lat jest on dość delikatny i wymaga intensywnej pielęgnacji. Konieczne jest regularne nawożenie, przeprowadzanie zabiegów pielęgnacyjnych, nierzadko również podlewanie, a także cykliczne koszenie. Wszystko to oznacza nie tylko nakłady finansowe, ale również mnóstwo czasu, jaki trzeba poświęcić, by uzyskać ładny trawnik. Istnieją zdecydowanie tańsze rozwiązania, które prezentują się jeszcze lepiej, a do tego zapewniają gwarancję sukcesu. Mowa oczywiście o sztucznej trawie.

Rodzaje sztucznej trawy

Sztuczne trawy można podzielić na dwa podstawowe rodzaje: boiskowe i krajobrazowe. Te pierwsze są projektowane z myślą o boiskach sportowych, gdzie drugorzędne znaczenie ma wygląd czy stopień miękkości, a najbardziej liczy się wytrzymałość i odporność na uszkodzenia. Sztuczna trawa do ogrodu, czyli tzw. trawa krajobrazowa, jest natomiast projektowana tak, by zapewnić nie tylko doskonały wygląd, ale również wytrzymałość i naturalny wygląd.

Dlaczego sztuczna trawa to tak dobre rozwiązanie?

Sztuczna trawa ogrodowa niesie za sobą wiele zalet. Przede wszystkim nie musisz martwić się o wszystkie kwestie, które opisaliśmy powyżej: ryzyko że sztuczna trawa się nie przyjmie po prostu nie istnieje. Dodatkowo, nie musisz w żaden sposób jej pielęgnować poza ewentualnym usunięciem zabrudzeń powstałych np. w wyniku zabawy dzieci. Montując w ogrodzie sztuczną trawę możesz także zapomnieć o zmartwieniach związanych z pogodą: tego rodzaju nawierzchni niestraszne są ani niskie, ani wysokie temperatury czy opady atmosferyczne.

Jeśli wydaje Ci się, że sztuczna trawa ogrodowa nie będzie prezentować się dobrze lub że nie będzie przyjemna w dotyku, tutaj również spotka Cię przyjemne zaskoczenie. Nieustający rozwój technologiczny oraz rosnąca popularność tego rozwiązania sprawiają, że w chwili obecnej sztuczne trawy ogrodowe nie tylko prezentują się wyjątkowo naturalnie, ale również są bardzo przyjemne w dotyku. Możesz bez obaw spacerować po swoim ogrodzie bez butów i zapewniamy, że będzie to przyjemne doświadczenie!