Depilacja laserowa a gładka skóra

Depilacja laserowa to zabieg, który niesie za sobą wiele korzyści. Wśród nich wyróżnia się gładką i zadbaną skórę, brak podrażnień oraz zjawiska wrastania włosków. Jakie inne czynniki wpływają również na efekt miłej w dotyku skóry naszego ciała? Oto wskazówki.

Depilacja laserowa a gładka skóra

Depilacja laserowa to innowacyjna metoda trwałego usuwania owłosienia. Obecnie stanowi najskuteczniejszą formę redukcji włosów na rynku kosmetycznym. Oprócz długotrwałych efektów w postaci gładkiej skóry, charakteryzuje się działaniem typowo leczniczym. Polega ono na eliminacji zjawiska wrastania włosków czy zapalenia mieszków włosowych, które często występuje podczas stosowania tradycyjnych metod golenia np. maszynka, wosk, depilator czy pasta cukrowa.

Depilacja laserowa we Wrocławiu i Warszawie, która wykorzystuje działanie lasera medycznego Mediostar Next Pro zapewnia efekty gładkiej skóry w każdym miejscu na ciele (nogi, ręce, brzuch, plecy, bikini oraz twarz). Każde wymieniona partia ciała może zostać poddana tego rodzajowi terapii, dzięki dwóm rozmiarom głowicy, które zapewniają szybkość wykonywania zabiegu oraz jego wysoką precyzję. Efekty depilacji laserowej we Wrocławiu i Warszawie widoczne są już po dwóch tygodniach od wizyty w salonie. Gładkość skóry zwiększa się dzięki zjawisku osłabienia struktury włosków, a także spowolnieniu procesu ich wzrostu.

Dzięki regularnemu wykonywaniu zabiegów depilacji laserowej we Wrocławiu i Warszawie gładkość ciała zwiększa się z każdą wizytą w gabinecie. Jednocześnie komfort codziennego funkcjonowania podnosi się, a także wzrasta pewność siebie, kobiecość oraz poprawia się nasze samopoczucie.

Warto podkreślić, że depilacja laserowa oprócz efektu gładkiej i zadbanej skóry, oddziałuje na nią w sposób leczniczy. Oznacza to, że zabiegi trwałego usuwania owłosienia wpływają na pozbycie się zjawiska wrastania włosów, podrażnień po goleniu oraz zapalenia mieszków włosowych. Depilacja laserowa stanowi również doskonałą formę profilaktyki wyżej opisanych problemów skórnych.

Jakie inne czynniki wpływają na gładkość skóry?

Aby wspomóc efekty gładkiej skóry należy naskórek:

  • nawilżać;

  • peelingować;

  • stosować zbilansowaną dietę.

1. Nawilżanie.

Nawilżanie powinno stanowić stały element codziennej pielęgnacji ciała. Odpowiednio nawilżona skóra nie tylko wygląda na zdrową i zadbaną, ale również zwiększa się jej elastyczność oraz gładkość. Dzięki odpowiedniemu nawilżaniu, które zapewnia kwas hialuronowy, aloes, mocznik czy koenzym Q10 zapewniamy odpowiednią kondycję i gładkość naszego ciała.

2. Peelingi.

Peeling ciała to procedura, która wykazuje duży wpływ na gładkość naszej skóry. Regularne jego stosowanie usuwa martwe komórki naskórka, a także jego składniki takie jak miód, oliwa z oliwek czy proteiny wpływają na nawilżenie komórek skóry. W tym celu warto wykonywać peelingi conajmniej 1-2 razy w tygodniu.

3. Zbilansowana dieta.

W codziennej diecie bardzo istotne jest spożywanie odpowiedniej ilości wody na przykład z dodatkiem soku z cytryny. Dwa litry wody dzienne nie tylko wpływają na właściwy wygląd skóry, ale również oddziałują na wszystkie narządy i komórki naszego ciała. Dzięki nawilżaniu skóry w ten sposób, cały organizm poczuje się zarówno zdrowo oraz młodo.

Podsumowanie

Depilacja laserowa w dużym stopniu wpływa na gładkość skóry. Obecność grubych i gęstych włosów nie tylko przyczynia się do szorstkiego naskórka, ale równie generuje wiele problemów w postaci wrastania włosów, podrażnień czy zapalenia mieszków włosowych. Warto pamiętać, że gładkość skóry jaką zapewnia depilacja laserowa we Wrocławiu i Warszawie wspomaga także jej odpowiednia pielęgnacja, do której zalicza się nawilżanie, regularne stosowanie peelingów oraz odpowiednie nawadnianie całego organizmu.