Czym kierować się przy wyborze studenckiego konta bankowego?

Dla wielu młodych ludzi studia są początkiem prawdziwego dorosłego życia. Pragnienie zdobycia dobrego wykształcenia, a w przyszłości niezależności finansowej już teraz prowokują o pytania dotyczące konta bankowego, które może być przydatne już w okresie studiów. Banki wychodzą naprzeciw młodemu pokoleniu z bardzo korzystnymi ofertami.

Na co warto zwrócić szczególnie uwagę?

Pierwszymi opłatami które banki mogą (ale nie muszą) wymagać są: opłata za otworzenie konta i wydanie karty. Dalej musimy sprawdzić czy bank będzie (bądź nie będzie) wymagał opłaty za posiadanie konta oraz karty. Oprócz powyższych porad warto również rozważyć założenie konta oszczędnościowego. Warto przeczytać artykuł o oszczędzaniu na koncie oszczędnościowym. Pamiętajmy także, że w wielu ofertach dla młodych nawet jeśli istnieje opłata za posiadanie karty to jest możliwość zwolnienia z niej poprzez dokonanie nią kilku płatności w miesiącu.

Co jeszcze jest ważne?

W dalszej kolejności warto zwrócić uwagę na koszty przelewów tych zewnętrznych jak i natychmiastowych. Zainteresować przyszłych klientów powinno także jakie rodzaje płatności mobilnej oferuje bank i wreszcie kwestie dotyczące wpłat i wypłat gotówki, a w tym zagadnienie dotyczące dostępności bankomatów. Aktualne oferty większości banków stwarzają również dodatkowe możliwości tj. otwarcie konta przez internet oraz atrakcyjne bonusy. Przed podjęciem decyzji istnieje możliwość porównania ofert różnych banków w porównywarkach internetowych, a w razie dalszych wątpliwości można skontaktować się z przedstawicielem konkretnej placówki. Dla własnego bezpieczeństwa warto dokładnie przeanalizować wszystkie opcje i wybrać najbardziej odpowiednią ofertę.